Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


lnxspectrum:tapeeditor

Tape editor

V Tape Editoru můžeme editovat obsah virtuální kazety, soubory TAP. Můžeme například vytvořit novou prázdnou kazetu, zapnout Record a přímo z emulátoru pomocí basic příkazu SAVE „jmeno“ uložit data na naší kazetu. Záznam v tomto případě funguje dvojím způsobem. Buď se odchytí SAVE rutina v ROM, v tom případě je SAVE provedeno okamžitě, nebo se odchytává zvuk generovaný na portu 254. Tento způsob je pomalejší, ale dovoluje ukládat data i z programů, které SAVE rutinu v ROM nepoužívají. Typicky různé kopíraky. V případě problémů či kolizí s jinou ROM, odchytávání rutiny v ROM se dá vypnout, v menu Režim/Páskový magnetofon/Bleskový Load/Save.

V editoru můžeme dále přejmenovávat soubory (pokud to jsou hlavičky), měnit veškeré informace obsažene v hlavičce. U bloků můžeme měnit Flag, a to na standartní (0 a 255), i nestandartní.

Můžeme mít otevřeno více TAP souborů, každe ve vlastním okně s Tape Editorem. Můžeme měnit pořadí souborů za sebou, kopírovat, vyjmout, vkládat, a to i mezi několika otevřenými Tape Editory.

Pokud chceme rychle vložit editovaný TAP soubor do emulátoru, například kvůli testu, v menu zvolíme „Insert to emulator“.

Importem můžeme vložit libovolný soubor do TAP, import nám pomůže s jeho případným rozdělením, kompresí, nebo dá na výběr jestli má obsahovat i Basic hlavičku.

lnxspectrum/tapeeditor.txt · Poslední úprava: 2021/09/27 22:31 autor: lanex

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki