Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


lnxspectrum:asm_knihovny

Z80 knihovny

K vašemu projektu lze připojit některé knihovny, které kompiler obsahuje ve svém jádru. Jsou to předpřipravené rutiny které se můžou hodit. Do svého projektu je připojíte direktívou include „název_knihovny.lib“. Jejich seznam je zde:

decompress_v3.lsb

(Od verze LnxSpectrum 1.8.4, délka: 53 Bajtů)

Tato rutina rozpakuje data zkomprimovaná pomocí exportu z LnxSpectrum. V3 je nejúčinnější ze všech variant, která se v LnxSpectrum objevila. Do svého projektu ji připojíte direktívou include „decompress_v3.lib“. Více informací zde. Dekompressor musí běžet v RAM (modifikuje sám sebe).

decompress_v2.lib

(Od verze LnxSpectrum 1.6.7, délka: 53 Bajtů)

Tato rutina rozpakuje data zkomprimovaná pomocí exportu z LnxSpectrum. Do svého projektu ji připojíte direktívou include „decompress_v2.lib“. Více informací zde.

decompress_v1.lib

(Od verze LnxSpectrum 1.0.8, délka: 32 Bajtů)

Tato rutina rozpakuje data zkomprimovaná pomocí exportu ze staré verze LnxSpectrum (1.6.6 a nižší). Do svého projektu ji připojíte direktívou include „decompress_v1.lib“. Více informací zde.

LnxTrackerEngine.slb

(Od verze LnxSpectrum 1.6.7, délka: různá)

Tato rutina je hudební přehrávač dat vytvořených v hudebním editoru LnxTracker. Délka rutiny se mění, podle toho jestli je použitý engine pro AY, nebo pro SAA, případně oba. Do svého projektu ji připojíte direktívou include „LnxTrackerEngine.slb“.

lnxspectrum/asm_knihovny.txt · Poslední úprava: 2021/10/11 09:28 autor: lanex