Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


lnxspectrum:lnxmusictracker

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

lnxspectrum:lnxmusictracker [2015/11/13 23:28]
lanex
lnxspectrum:lnxmusictracker [2018/07/31 10:05]
Řádek 1: Řádek 1:
-=====LnxMusiTracker===== 
-**LnxMusicTracker** je hudební editor obsažený v **LnxSpectrum** emulátoru. Lze v něm vytvářet hudbu pro čip AY, i pro hudební interface **TurboSound** (2x čip AY). Je jeho přímou součástí. Pro generování zvuku používá přímo AY porty emulátoru. Používá tedy přímo emulované čipy v emulátoru, stejně jako libovolný ZX Spectrum software v emulátoru. 
- 
-Hudbu exportuje pro ZX Spectrum ve 3 souborech BIN, určené pro LnxSpectrum assembler editor. Soubory jsou SMP, PTR, a MSC. V SMP souboru jsou vzorky zvuků, v PTR jsou patterny, a v MSC jsou ukazatele na patterny. Rozdělené je to proto, aby několik různých hudebních skladeb mohlo používat společnou sadu zvuků či patternů, díky tomu společně zaberou méně paměti v ZX Spectrum. V LnxMusicTrackeru se dají navíc v sadě zvuků vytvořit i zvuky například do her, a volat je samostatně nezávisle na přehrávané hudbě. ​ 
- 
-**LnxMTplayer** je přehrávač dat z LnxMusicTrackeru pro procesor Z80, je to zvukový engine, který **neovlivňuje nepoužité kanály**. Rutina se volá standardně při INT přerušení. Zatím nepodporuje obálky AY. 
- 
-V současnosti (rok 2015) je **LnxMusicTracker** ve verzi 0.6 alfa, veřejně je zatím nepřístupný. ​ 
  
lnxspectrum/lnxmusictracker.txt · Poslední úprava: 2018/07/31 10:05 (upraveno mimo DokuWiki)